הכל על גז מזגנים

הכל על גז מזגנים

הכל על גז מזגנים

קיימות לא מעט תלונות של צרכנים לגבי מחסור בגז במזגן שלהם, בעיקר כאשר מתקרבת עונת הקיץ החמה. מסתבר שרק 10% מהתקלות שמדווחות לטכנאי המזגנים ברחבי הארץ כמחסור בגז, מתבררות כתקלה זו באמת. במאמר הבא נציג בפניכם את כל המידע הרלוונטי לגז מזגנים, נתאר את סוגי הגז השונים, את המחירים למילוי גז בשוק ועוד.

 

מהו גז מזגנים?

גז מזגנים הוא למעשה החומר המספק את האנרגיה הדרושה למזגן בכדי לעבוד. בלי הגז, המזגן לא יכול לבצע לא פעולת קירור ולא פעולת חימום. בעת ביצוע התקנת מזגן כל המזגנים מגיעים כאשר הם מלאים בגז בין אם הצנרת קצרה ובין אם היא ארוכה. במידה ומדובר בצנרת ארוכה במיוחד, נהוג להוסיף גז בהתאם להוראות היצרן של המזגן המותקן. חשוב לציין כי מדובר בחומר מסוכן מאוד ולכן אין לבצע ניסויים לתיקון תקלות או מילויי גז באופן עצמאי.

 

אילו סוגים יש ?

בשנים האחרונות התבצע מעבר בסוג הגז בו אנו עושים שימוש בשל הפגיעה הניכרת שנוצרה באוזון. מזגנים שעברו תהליך ייצור לפני שנת 2005 נחשבים למזגנים ישנים וסוג הגז המתאים עבור אותם מזגנים נקרא 22R. עבור מזגנים חדשים כאמור מייצרים סוג אחר של גז, הנחשב לפחות מזיק ושמו 410R. זה הגז שרוב טכנאי המזגנים הפועלים ברחבי הארץ עושים שימוש. מאוד חשוב לבחור בסוג הגז המתאים שכן סוג הגז משפיע על פעילות המזגן.

 

איך תזהו כי יש חוסר בגז במזגן?

בגדול מדובר במערכת סגורה ולכן לא אמור להיות חסר גז בעיקר לא במזגנים חדשים. במקרים רבים מדובר בכלל בדליפת גז אותה מאתרים באמצעות גלאי נזילות שזה מכשיר שמסייע לגלות דליפות במערכת המיזוג. במידה והמזגן שלכם לא מקרר כמו שצריך יכול מאוד להיות שיש לכם דליפת גז. לאדם שלא מבין במזגנים יהיה קשה מאוד לזהות מצב של מחסור במזגן ולכן במקרה כזה, שווה לנקוט בכמה פעולות בסיסיות כמו ניקוי המזגן והפילטרים. במידה והמזגן עדיין לא מבצע את פעולת החימום או הקירור כמו שצריך, יש לקרוא לטכנאי מזגנים מומחה.

 

מה צריך לדעת כאשר מזמינים שירות של מילוי גז במזגן?

טרם אתם מזמינים שירות למילוי גז מזגנים שווה לבצע השוואת מחירים בין טכנאי מזגנים שונים ולוודא כי אכן מדובר בבעל מקצוע אמין המבצע את השירות בצורה שקופה ואמינה. בנוסף, לעתים תקלה שנראית כמו חוסר גז במזגן מתבררת כמו דליפת גז ולכן ההמלצה הנה לבצע בדיקה תקופתית ולוודא כי אכן לא מדובר בדליפה שכן גם אם תמלאו את הגז, התקלה תחזור בשנית. אם לא ביצעתם את הבדיקה, יש לוודא מול טכנאי המזגנים כי במידה ואכן הבעיה חוזרת, הוא מתחייב לבצע את הבדיקה מבלי לגבות שוב על שירות ביקור בסיסי.

 

יחד עם זאת, כאשר אתם פונים לאיש מזגנים באזור השרון, המרכז, הדרום או הצפון, מומלץ שלא להגיד את המשפט ״חסר לי גז במזגן״. פנייה שכזו תעודד את נותן השירות לבצע אך ורק מילוי של הגז כאשר פעמים רבות כאמור, מדובר בכלל בתקלות אחרות.

 

מהן העלויות של מילוי גז במזגן?

העלויות של מילוי גז ישן נעות בין 390-610 שקלים והעלויות של מילוי גז חדש נעות בין 290-510 שקלים. המחירים מושפעים מסוג הגז וכמות הגז שיש למלא במזגן. כאמור, כאשר מדובר גם בדליפת גז המחיר יעלה שכן נדרש מטכנאי המזגנים לבצע איתור של הדליפה ותיקון של התקלה.

 

באדיבות אתר “טוב תודה”

המציג מידע בתחום המיזוג כגון מאמר על הסיבות לתופעה של מזגן לא מקרר

1 במאי 2018 / מאמרים

Share the Post

About the Author

המלצות

אין עדיין המלצות.

השאר המלצה

האימייל לא יוצג באתר.